Tanıtım Filmi Hakkında

Posted on
Pisi Film Prodüksiyon

Tanıtım Filmleri Neden Firmalar İçin Bir Zorunluluk Halini Aldı ?

Günümüzde diğer alanlar gibi ticari hayatın da en önemli  internet ortamı.  Tanıtım filminiz yoksa bir adım geridesinizdir. İyi bir tanıtım filminiz varsa iki adım ileridesinizdir Firmaların kendilerini gösterdikleri, müşteriyle buluştukları ve hizmet ve ürünlerini pazarladıkları  bu alan aynı zamanda büyük bir rekabet alanı olarak  karşımıza çıkıyor. Peki bu kaosun içinde fark yaratmak ve bilinirliliğin en etkili yöntemi nedir ? Bunun en açık ve kısa cevabı Tanıtım Filmleridir.  

Tanıtım  Filmlerinin yararı nedir ?

Başta internet olmak üzere, fuarlar, çeşitli organizasyonlar, sosyal sorumluluk projeleri, sponsor olunan etkinlik ve festivallerde  yani müşteri ile karşı karşıya geleceğiniz her platformda tanıtım filmleri güçlü bir reklam ve hedef kitleye ulaşma aracıdır. Dünya’da her gün yaklaşık beş milyar video kullanıcılar tarafından izleniyor. Bu videoların daha çok izlenmesi, ilgi uyandırması etki yaratması, akılda kalması için belli kriterlere sahip olması gerekiyor. Ticari firmalar için ise bu kriterlere doğru hedef kitleye ulaşılması ve bunun kısa ve orta vadede satın alma davranışına yöneltmesi gibi ek kriterler eklemek gerekiyor. Orta ve uzun vadede  de marka değerinin arttırılması, müşteri güveninin arttırılması gibi faktörler de dikkate alınmalıdır.

 Doğru ekip ile doğru hedef kitleye ulaşmak, interaktif ve açık bir çalışma yöntemi…

Bu soru önemli. Doğru ekipman ile çekilmiş olması yetmez. Bu nedenle firma yetkilileri ile birlikte bir  plan çıkarmak, Tanıtım  filmini hazırlayacak ekibin, son teknoloji ekipmanlara, deneyimli bir kadroya sahip olmasının yanında,  sektörel alanların bilgisine hakim olması,doğru hedef kitleye yönelik yaratıcı ve özgün yaklaşım içine girmesi zorunludur. Aynı zamanda firma yetkilileri ile öncesinde  bir planlama yaparak eksik bir nokta bırakılmaması gerekir. Firmayı yakından tanımak, hem tanıtım videosunun içeriğini güçlendirir, hem de daha özgün yanların vurgulanmasını sağlar.

Reklam Filmi Sosyal medya videosu

Müşteriye  de size de zaman kazandırır, mesajınız doğru ve hızlı şekilde müşteriye ulaşır.

Profesyonel ve yaratıcı bir ekibin bu kriterler doğrultusunda hazırlayacağı bir tanıtım videosu ile, rakiplerinizin arasından sıyrılarak, hedef kitlenize kendinizi daha iyi anlatır, güven verir ve sempati kazanırsınız. Örneğin, Dershanenizin tanıtım filmini yaptırdınız. Müşterileriniz, sizin sınıflarınızın içeriğini, öğretmenlerinizin performansını, kurumun modern ve güçlü yapısını görsel olarak deneyimleyerek çok daha kolay karar verecektir. Sözcüklerin, donuk grafiklerin yerini izlemesi kolay, kısa sürede çok bilgiyi barındıran tanıtım filmleri hem sizi bir çok zahmetten kurtaracaktır, hem de hızlı ve etkili bir şekilde doğru mesajı, doğru hedef kitleye ulaştırmanızı sağlayacaktır.

Peki Tanıtım Filmi pahalı mıdır ?

Bu soru açık uçlu bir soru olmasına rağmen, en doğru cevap eskiden verilen astronomik rakamların  artık geçerliliğini kalmadığını söyleyebiliriz. Yapılacak prodüksiyonun maliyeti, hangi ekipmanların kullanılacağı, ne kadar sürecek bir çekim olacağı, nerede ve nasıl bir yapım istendiğine göre fiyatlar değişmektedir. Firmanın yada kuruluşun büyüklüğü, hizmet alanı ve amaçları doğrultusunda bu ayrıntıların belirlenmesi en sağlıklı çözümdür Ancak müşterilerimize  öncesinde ayrıntılı belli paketler sunarak yapım masrafları konusunda bilgilendirmekteyiz. Ardından yapılacak planlamada prodüksiyon kalemlerinde yapılacak ekleme ve çıkarmalar ile firma için en uygun çözümü sunmaktayız. Örneğin, küçük bir firma için  Havadan çekim, zorunlu olmadığı için çıkarılabilir, ya da bir  traktör fabrikası için bu gerekebilir, ama aynı kuruluş için bir animasyon kurumun vermek istediği mesaj için doğru bir yöntem olmayabilir. Bu nedenle firmalara özel butik seçenekler farklı fiyatlandırmaları beraberinde getirir. Ancak  her  firma ve kurum için uygun seçenek her zaman vardır. Peki Tanıtım Filmi dışında ne tür seçenekler var: Mesla Reklam Filmi.

  Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Farkı

Bazı konseptler tanıtım filmleri için yetersiz kalabilir. Örneğin  aten yeteri kadar tanıtım filmi olan, bir firma daha direkt bir mesajın verilmesi için Reklam filmi çektirmek isteyebilir. İmaja yönelik olarak yapılandırılan reklam filmi, Tanıtım filmine göre kurgusaldır.  Reklam Filmlerine göre daha  uzun olması beklenen tanıtım filmlerinde  ise üretim süreci, kalitesi ve firma güvenirliliğine odaklanılır. Reklam filmlerinde yaratıcılık, tanıtım filmlerine göre daha ön plandadır.  Ayrıntılar için Tanıtım Filmleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Devamı Gelecek…