Tanıtım Filmi Fiyatları

tanıtım reklam filmi çekimi

Tanıtım Filmi Fiyatlarını Ne Belirler ?

Tanıtım Filmi, firma ve kuruluşların kendi kurumsal kimliklerini, üretim ve hizmet süreçlerini anlatan, potansiyel müşterilerini arttırmayı ve marka bilinirliğini arttırmayı amaçlayan prodüksiyonlardır. Firma ya da kuruluşun büyüklüğü ve hedefleri ile bağlantılı olarak filmlerin süresi 1 dakika ile 10 dakika arasında değişebilir. Süre tanıtım filminin fiyatlandırmasında ölçütlerden biri olsa da çok daha etkili nokta mevcuttur.

Çekim Süresi

Tanıtım Filmi çekilecek alanın büyüklüğü, çekim yapılacak alanın çokluğu, Tanıtım Filmi Fiyatını etkileyen unsurların başında gelir. 30bin metrekarelik bir Fabrika ile 500 metre karelik bir kliniğin çekim süresi aynı olamaz. Ancak tanıtım filmi çekimi sırasında süreyi belirleyen bir başka etken de çekim alanının fazlalığıdır. Örneğin ortalama büyüklükte bir işletme bile olsa, vurgulanması istenilen mekanların sayısı, birbirine uzaklığı ve kullanılacak ekipman farklılıkları süreyi arttırabilir.

Süreyi belirleyen bir başka etken ise çekim alanının ışık durumudur. Örneğin, çok ışıklı bir yer ile daha çok ışık ihtiyacı olan bir yer arasındaki çekim süresi farklı olabilmektedir. Bazen ise aydınlık olmasına rağmen ters ışık durumu nedeniyle dengeleme için büyük ışıklar kullanılması gerekebilir.

Sesli Çekim, Seslendirme ve Kast Kullanımı

Çekimlerin sesli mi yapılacağı ,röportajın olup olmadığı, kast kullanılıp kullanılmayacağı gibi etkenler de tanıtım ve reklam filmi çekimi süresi ve dolayısıyla fiyatları konusunda önemli etkenlerden biridir. Sesli çekimlerimizi gerek telsiz yaka mikrofonları, gerekse boom mikrofonlar ile yapmaktayız. Ancak kast kullanımı dışında müşterinin ve ekibinin röportaja ve çekime hazır olup olmaması da süreyi etkilemektedir. Seslendirme fiyatları da farklı seslere göre değişmektedir. Örneğin, ünlü bir kişinin seslendirmesi maliyet kalemini önemli ölçüde arttırabilmektedir.

Çekim Mekanının Düzeni

Çekim süreci öncesi sanat yönetmenliği ekibimiz gerekli düzenlemelerin yapılması için müşterilerimiz ile toplantı yaparlar. Firmanın bu doğrultuda düzenleyeceği mekanın son dokunuşları ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Bu süreçlerin ne kadar ivedilikle ve hazırlıklı şekilde yapılması film çekim sürecini efektif olarak kullanmamızı sağlamaktadır.

Drone Çekimi

Çağımızda artık drone çekimleri bir gereklilik haline gelmiştir. Firmaların büyüklüğünü ve lokasyonunu görsel olarak göstermenin en güçlü yöntemlerinden biri havadan yapılan Drone çekimi olmaktadır. Drone çekimlerimiz standart olarak paketlerimizin içindedir. Ancak ekstra çekim taleplerini de planlayabilmekteyiz.

Kullanılacak Ekipman

Çekimlerin en büyük kalemi ekipmanladır. Pisi Film Prodüksiyon olarak son teknoloji 4K profesyonel kameralar, objektif setleri, profesyonel ışık sistemleri, Ses kayıt ve mikrofon sistemleri, Çeşitli boyutlarda Dronelar, Slider, Gimblelar, jimmy jib ve Crane kullanmaktayız. Ancak her çekimin ihtiyacı olan farklı çekim ekipmanlarıdır. Bu nedenle firmaların istekleri ve bütçeleri doğrultusunda farklı seçenekler sunarak en uygun teklifleri vermekteyiz. Kaliteden ödün vermeden tanıtım filmi çekimlerimizin fiyatlarını ayarlayabilmekteyiz.

Teknik Ekip

Bir iyi bir filmin olmazsa olmazı onu çekecek ekibin niteliğidir. Bir prodüksiyon ajansı çeşitli teknik ekip kadroları barındırır. Bu Kadrolar, Yapımcı, yönetmen, Görüntü yönetmeni, kameraman,ışık şefi, asistanlardan makyöz ve ulaşım sorumlusuna kadar gider. Her film çalışmasında bu ekiplerin hepsi kullanılmaz. Ancak Tanıtım ya da reklam filminin amacı ile bağlantılı olarak bu kadronun sayısı artar ya da azalır. Fiyatın belirlenmesindeki önemli etkenlerden biri bu kadrodur. Pisi Film Prodüksiyon Ajansı olarak kadromuzu en efektif şekilde, müşterilerimizin isteklerine göre şekillendirmekteyiz.

Tanıtım Filmi  Ankara
tanıtım filmi fiyatları ve tanıtım filmi çekimi için tüm ayrıntılar burada.

Sonuç

Tanıtım müziği, Stok görüntü, Animasyon, İntro gibi etkenler de tanıtım filmi fiyatlarını değiştirebilmektedir. Standart paketimizin dışında ilave post prodüksiyon talepleri müşterilerimiz ile birlikte belirlenmektedir.

Sonuç olarak bu saydığımız değişkenler doğrultusunda müşterilerimizi bütçeleri ile orantılı bir teklif sunmaktayız. Müşterilerimiz bu teklifteki bazı kalemlerin atlanmasını isteyerek verdiğimiz teklifin bütçesinin azaltılmasını isteyebilirler. Olasılıklar doğrultusunda tanıtım filmi fiyatları yeniden dizayn edilebilir.

Diğer yandan tanıtım filmi çekimi sonrasında, çekim sürecindeki doneleri farklı tür film formatlarında kullanmak efektif olabilir. Tanıtım Filminin yanında kısa bir klip ve bu videolardan Sosyal medya filmleri de üretilebilmektedir. Müşterinin ihtiyaçlarına yönelik oluşacak tanıtım paketlerimiz ile alternatifler artarken, farklı mecralara nokta atışı yapabilme şansımız olacaktır.

Ankara Pisi Fİlm Prodüksiyon Ajansı, olarak satış sonrası hizmetlerimiz ile ön plana çıkmaktayız. Bu fiyatlandırmalar içinde filmlerde sonradan yapılacak post prodüksiyonlar ve değişiklikleri çok uygun fiyata gerçekleştirebilmekteyiz. Tanıtım filmi fiyatları konusunda en efektif çözümleri sunduğumuza eminiz.

Hedeflerinize ulaşmanızda prodüksiyonlarımız ile yanınızdayız.

 2,980 total views,  1 views today