Emlak Videosu

emlak videosu

Emlak Tanıtım Filmi

Emlak videosu ya da tanıtım filminiz varsa satış da vardır. Emlak sektörü Türkiye’de çok büyük bir pazar alanına sahip olması nedeniyle, tanıtım filmleri ve emlak videolarının önemi her geçen gün artıyor. Kiralık konut, satılık daire, kiralık ofis , satılık villa ve benzeri bir çok alt başlığın yanında yavaş yavaş bir çok kente yayılan rezidanslar ile emlak sektörü, rekabetin de en yoğun olduğu sektörlerin başında yer alıyor. Hem yatırımcıyı hem de gayrimenkul danışmanlarını kesiştiren mecralar artık internet ortamına taşınmış durumda. Sahibinden.com gibi sitelerdeki karmaşa gün geçtikçe emlak sektöründe güven inşasını yeniden gündeme taşıdı.

Gayrimenkul Tanıtım Videosu

Günümüzde gayrimenkul danışmanları başta arama motorları ve sosyal medya platformları olmak üzere internette görünür olmak ve kendilerini müşterileri ile buluşturmak için stratejik adımlar atmak zorunda. Bunun için de başta video ve fotoğraf olmak üzere görsel iletişim araçlarının  çok iyi kullanılması gerekmektedir. Gayrimenkul Tanıtım videoları, özellikle pandemi sürecinden sonra, yatırımcının en çok kullandığı araçların başında gelmektedir. Bir drone görüntüsü, satın alınacak olan dairenin, binası, bahçesi ve çevresi hakkında kelimelerden çok daha fazla bilgi vermektedir. Profesyonel ellerden çıkmış bir video, gayrimenkulü satın almak isteyen yatırımcıya sadece konutun ayrıntılarını değil, aynı zamanda müzik kullanımı, doğru montaj tekniği ve etkili spot sloganlar ile pozitif duygular gönderebilmektedir.

Estetik Video ve Fotoğraf Çekiminin Önemi

Emlak Videosu Tanıtım Filmi - Pisi Film - Film Prodüksiyon -Ankara

Bir emlak ilanında yer alan konutun doğru açılardan çekilmemiş, doğru objektif kullanılmamış fotoğrafı, olası bir çok alıcıyı negatif anlamda yanıltabilir. Örneğin, az ışıklandırılmış ya da rengi soluk ters ışıkla çekilmiş bir görsel, 1. Sınıf bir daireyi, 3. Sınıf bir daire olarak gösterebilir. Ya da doğru objektif ile çekilmeyen fotoğraf ya da videolar, müşterinin gayrimenkulün metrekaraesini yanlış değerlendirmesine neden olur. Burada yapılan yanlışlardan biri, daireyi büyük göstermek adına abartı bir geniş açı ile fotoğraf çekmektir. Geniş açı tüm taşınmazı tek bir kareye sığdırır ancak, kalitesiz bir objektif, optik deformasyon nedeniyle bu etkiyi terse çevirebilir. Bu nedenle görsellerin profesyonel kullanımı emlak sektöründe fark yaratacaktır.

emlak videosu tanıtım filmi
tanıtım filmi çekimi emlak videosu

Doğru montajlanmış bir emlak videosu, müşterinin Emlak danışmanını arayarak evi bizzat görmek istemesini sağama konusunda eşsiz bir araçtır. Bundan sonrası emlak danışmanının satış mahareti ile nihayete ulaşacaktır. Diğer yandan bazen müşteri 360 derece video ile mülkü görmek, ya da sanal tur ile deneyimlemek isteyebilir. Pisi Film prodüksiyon olarak da Emlak tanıtım filmi dışında, fotoğraf çekimi, 360 derece video çekimi ve sanal tur uygulama hizmetleri de vermekteyiz.

Emlak  Tanıtım Filmi ve İmaj Yönetimi

gayrimenkul filmi
gayrimenkul tanıtım filmi

İyi bir tanıtım filmi, gayrimenkul danışmanının imaj ve itibar yönetimi için vazgeçilmezdir. Danışmanın yıllarca, emlak sektöründe geliştirdiği güven ve itibarın tanıtım videosuna geçirilebilmesi, bir yönetmen ve görüntü yönetmeni titizliği gerektirmektedir. Videoda yer alacak unsurların planlanması, renk ve harmoni ile birlikte, metinlerin ayrıntılandırılması tam anlamıyla bir stratejik bütündür. Bunun yaratılması, profesyonel bir çalışma ile mümkün olduğu için,  Pisi Film Prodüksiyon  ve Pisi Medya olarak, İletişim Fakültesi mezunlarından oluşan bir kadro ile çalışmaktayız. Bir iletişim stratejisi bağlamında yürütülecek bir imaj çalışması ile tanıtım videolarından maksimum fayda ve pozitif geri bildirimler alabilmekteyiz.

Emlak Tanıtımı ve SEO ve  Sosyal Medya Yönetimi

Elinizdeki video ve diğer görseller ne kadar iyi olursa olsun bunların müşteri ile karşılaşmasını sağlamak için profesyonel bir sosyal medya yönetimi ve doğru SEO çalışmasının birlikte yürütülmesi gerekmektedir. Yukarıda da dile getirdiğimiz imaj ve itibar yönetimi süreçleri sosyal medya yönetimi ve stratejisi ile iç içe geçtiği için ideal olan bu çalışmaların bütünleşik sürekliliğidir. Oluşturulan İletişim stratejisi çerçevesinde, SWOT ve bunu destekleyici veri analizleri yapılarak sosyal medya ve Seo çalışması yönetilmelidir.  Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerin gerçekleştirilmesinde, görsel iletişim ve medya ayaklarının doğru ellerde yürütülmesi gelecekteki başarı hikayelerinin çok önemli bir bileşeni olacaktır.

Pisi Film Prodüksiyon, olarak, emlak sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz., müşterilerimizin tüm Sosyal Medya yönetimi ve planlamasını video ve görsel içeriklerini son trendleri dikkate alarak yapılandırmaktayız. İyi bir satış için paydaşınız olmaya hazırız.

 127 total views,  1 views today