Fabrika Tanıtım Filmi

Ankara fabrika tanıtım filmi

Fabrika Tanıtım Filmi Çekimi

Ankara büyük organize sanayi bölgeleri ile son yıllarda endüstri üretiminin de başkenti olma yolunda ilerlemektedir.   Temelli Ankara Anadolu Organize Sanayi Bölgesi, ANADOLU OSB.  SİNCAN ASO 1 OSB. Ankara ASO 1 OSB, ASO 2-3 OSB. Ankara ASO 2-3 Organize Sanayi Bölgesi. İVEDİK OSB, OSTİM OSB. , BAŞKENT OSB. Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi, ÇUBUK OSB. Ankara Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. DÖKÜMCÜLER  organize sanayi bölgelerinde binlerce büyük, orta ve küçük ölçekteki işletmeler yurtiçi ve yurtdışına yönelik üretimleriyle öne çıkmaktadırlar. Bu işletmelerden hızlı büyüyen ve yurtdışına açılanların hemen hemen hepsinin güncel Fabrika tanıtım filmleri olduğunu görmekteyiz.

Hedefe Yönelik Tanıtım Filmi

Bir fabrikada üretilen ürünlerin kalitesinin, tesislerinin modern yapısının, çalışanların yüksek niteliklerinin vurgulanması, çekilen tanıtım filminin de niteliği ile doğrudan ilgilidir. Tanıtım filminin prodüksiyon süreci, sadece teknik bilgi ile değil, aynı zamanda da o sektörün yapısını da bütünlüklü olarak anlayabilecek bir entelektüel bakış açısı ile mümkündür. Fabrika tanıtım filmleri, firmanın hedefleri ve stratejisi ile uyumlu, mevcut ve potansiyel müşterilerin merak ettikleri noktaları aydınlatan, Firmanın vizyon ve misyonu çerçevesinde planlanmalıdır. Elektronik üretim yapan bir fabrikanın tanıtım filmi kimyasal malzemeler üreten bir fabrikadan farklı olduğu gibi, Avrupa pazarını hedefleyen bir Firmanın tanıtım filmi ile Asya hedefleri koymuş bir fabrikanın kurumsal tanıtım filmi çekimi aynı strateji üzerine kurulmamalıdır. Fabrika Tanıtım Filmlerinde uzmanlaşmış ekibimiz, çekimini yaptıkları firmanın tüm sektör ayrıntıları masaya koyarak, uluslararası rekabet ortamını analiz ederek bir çekim senaryosu hazırlamaktadır. Tüm çekim planlaması bu stratejik amaç doğrultusunda yapılır. Film prodüksiyon sürecinin stratejik planlaması hem film ekibine hem de firmaya zaman kazandırmaktadır.

fabrika tanııtım filmi ankara
ankara’da fabrika tanıtım filmi

Tanıtım Filmi İçeriği

Tanıtım Filmi İçeriğinin oluşturulması aşaması firma yetkililerinin istekleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Fabrika’nın üretim süreçlerinin ya da yeni bir ürünün daha çok vurgulanması ihtiyacına yönelik içerik metin yazarlarımız tarafından kaleme alınmaktadır. Bu süreçte örneğin İso standartlarının vurgulanması ya da arge ve test labratuvarlarının ön plana çıkarılması, Firmanın kısa ve orta vadeli hedeflerine göre şekillenir. Filmin içinde, Kurumun yöneticilerinin, mühendislerin ya da satış departmanının çekimleri ve röportajları da yapılabilmektedir. İstenirse bitmiş ve siparişi alınmış ürünlerin nakliye süreçleri, Tırlara yüklenmesinden Liman’a kadar süreci de kapsayabilmektedir.

Teknik Ekipmanlar ve Fabrika Drone Çekimi

Fabrika çekimlerinde gerek çekim alanlarının farklı özellikleri, gerekse üretim süreçlerinin çeşitliliği farklı ekipmanları da kullanmayı zorunlu kılmaktadır. Büyük alanlarda çalışırken kullanılacak kamera ve objektiflerin, daha küçük alanlardaki çekimlerde değiştirilmesi gerekebilir. Ya da hareketli çekim yapılması gereken anların yanı sıra uzun süreli sabit çekim gerektiren anlar da olabilir. Bu nedenle ekibin teknik yeterliliği çok önemlidir. Hangi kamerayı hangi ışıklandırmayı hangi sırayla çekileceğini deneyimli bir yönetmenin organize etmesi gerekmektedir. Bu aynı zamanda son model teknolojik ekipmanlar ile de bağlantılıdır. Fabrika çekimlerinde 4K 60 FPS Profesyonel kameralar, Profesyonel ışık ve ses sistemleri, stabilzasyonu sağlayan crane ve gimblelar, duruma göre dolly, slider ve jimmy jib kullanımı gerekmektedir. Ancak Fabrika çekimlerinin olmazsa olmazı havandan çekimlerdir. Bunun için farklı boyutlarda dronelar ile hem iç hem dış çekimler yapmaktayız. Pisi Film prodüksiyon, sivil havacılık genel müdürlüğünden ehliyet almış deneyimli drone pilotları ile havadan çekimleri büyük dikkat ve titizlikle gerçekleştirmektedir.

Fabrika Tanıtım Filmi Tanıtım Filmi - Pisi Film - Film Prodüksiyon -Ankara

Post Prodüksiyon aşamasında da kurgu, görüntü efektleri, ses düzenlemesi, renk düzenlemesi, grafik tasarım ve animasyonlar, into ve outro seçenekleri, kullanılacak müzik de en ince ayrıntısına kadar titizlikle hazırlanmaktadır. İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve onlarca farklı dilde seslendirmeler ile firmaların geniş pazarlarda seslerini duyurabilmeleri için profesyonel seslendirme elemanları ile çalışmaktayız.

Ankara Fabrika Tanıtım Film

Pisi Film Prodüksiyon olarak Ankara’da ve diğer çevre illerin organize sanayi bölgelerinde yaptığımız bir çok çekim ile çok önemli tecrübeler edindik. Müşterilerimizin hedeflerini gerçekleştirmek için çekeceğimiz tanıtım filmlerini “her zaman daha iyisi” mottosu ile gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle hem teknik olarak yeni teknolojileri envanterimize katarken aynı zamanda farklı ve yeni fikirleri de müşterilerimize sunmaktayız. Fiyatlandırmalarımızı yaparken firmanın ihtiyaçları çerçevesini açmadan kalem kalem detaylandırarak, işlevsiz maliyetlerin elenmesini bir etik sorumluluk olarak alıyoruz. Bizim için müşteri memnuniyeti, çok detaylı ve göz boyamaya yönelik prodüksiyon planları değil, hedefe yönelik hızlı, az maliyetli ve dengeli bir fiyat politikasıdır. Bu film prodüksiyon aşamalarını gerçekleştirirken, kaliteden ödün vermeden en efektif çözümleri paydaşlarımıza sunarak, ileriye yönelik çalışma umudumuz ve isteğimizi de vurgulamaktayız.

 163 total views,  1 views today