İnfografik Animasyonlar

İnfografik Animasyonlar Tanıtım Filmi - Pisi Film - Film Prodüksiyon -Ankara

İNFOGRAFİK VİDEO VE ANİMASYONUN ÖNEMİ

İnfografik videolar,  internetin ve sosyal medyanın reklam ve tanıtım sektöründe merkez konuma yükselmesiyle kurumlar için en efektif araçlar halini almıştır. Sosyal medya artık görüntülerin çok hızlı tüketildiği alanlar halini aldı. Bu nedenle kısa sürede çok şey anlatabilmek için, görüntülerin sistemli bir bütün içinde alıcıya iletilebilmesi gerekmektedir. Göselin sade ve anlaşılır bir şekilde içerdiği mesaj ile doğrudan hedef kitleye ulaşması için İnfografik  animasyon videolar biçilmez kaftandır.

Sosyal Medya ve İnfografik Videolar

İnternette sosyal medyanın gücü, görsellerin en kısa sürede doğru ve yeterli bilgiyi verebilmesinde yatmaktadır. Animasyon filmler, bu konuda en hızlı çözümleri sunabilmektedir. Bir animatif tanıtım filmi ve videosu, firmanın müşterilere enformasyon aktarmasında belirleyici bir unsur olarak ortaya çıkmaktadır. İşte bu noktada grafiklerin sade, anlaşılır ve hedef kitlenin algısın bir merkezde toplayabilen görselliğe sahip olması gerekir.

 İnfografik ve motion grafik videolar, markanızın ya da ürünlerinizin 2D görseller ile hareketli bir şekilde tanıtılabildiği güçlü araçlardan biridir. Bu animasyonlar belli yazılar, grafik görüntüler, objeler ve bazen de 2D karakterler ile desteklenmiş videolardır. Firmaların amaçları ve hedef kitlelerine yönelik olarak hazırlanan bu İnfografik ve motion grafik videolar, reklam, kampanya ya da sunum amaçlı olarak da kullanılabilmektedir.

animasyon film
infografik video

iNFOGRAFİK KAMPANYALAR

Örneğin kullanıcıların bir kampanyadan haberdar edilmesi için hazırlanan videoda, seslendirme, kampanyada vurgulanacak mesajı ileten görseller ve kullanılan başlıklar bir harmoni içinde olmalıdır. Aynı zamanda videonun yayınlanacağı mecranın yapısı da  çok önemlidir. Örneğin İnstagramda yayımlanacak infografiklerin daha light bir konsepte sahip olması tercih edilebilecekken, Linkedin ve Twitter’da daha kurumsal bir konsept tercih edilebilir. Aynı şekilde bu platformların kullanıcıları arasında demografik ve kültürel farklılıklar da vardır. Aynı kullanıcı farklı platformlarda farklı motivasyonlar ile medya tüketiyor olabilir. Bu nedenle mesajın nerede verildiği, en az içerik ve görsellik kadar önemlidir. Pisi Film Prodüksiyon olarak, paydaşlarımızın sosyal medya hesaplarının yönetimlerini de üstlenerek, bir iletişim stratejisi bağlamında içerikler üretebilmekteyiz.

İnfografik  Video ve Görsel Teknikler

İnfografik video prodüksiyonlar, iletecekleri mesajı belli bir görsel strateji bağlamında sundukları takdirde hedef kitlelerin ilgisini odaklayabilirler. Perspektif, renk kuramı ve nöro-bilimsel tekniklerin video üretim süreçlerinde göz önünde tutulması, İnfografik video prodüksiyon için kalite standartı olmalıdır. Bunun için videoda kullanılacak renklerin, görsellerin hareket sürelerinin, seslendirmenin tonunun belli bir iletişim stratejisi bağlamında, uzman bir ekip tarafından yapılması elzemdir. Prodüksiyon şirketleri arasında bu yapım süreçlerini belli bir entelektüel seviyede yürütebilen az sayıda firma vardır. Bu nedenle “deneyim, yaratıcılık ve iyi eğitim”, gerek tanıtım filmi yapımında gerekse diğer video prodüksiyon süreçlerinde, firmaların reklamlarından alacağı verimi katlayacak unsurlardır.

İnfografik Tanıtım Videosu Uygun Fİyatlıdır

İnfografik Animasyonlar, yukarıda saydığımız tüm özellikleri içinde barındırdığı gibi, 3D gelişmiş animasyonlar gibi, maliyeti yüksek olmaması ve daha kısa sürelerde hazırlanabilmesi nedeniyle her geçen gün reklam ve dijital pazarlamanın en önemli görsel araçları arasına girmiştir.

Tanıtım filmi infografik animasyon

İnfografik animasyonlar, gerçek görüntüler ile harmanlanarak Tanıtım Filmlerinde de kullanılabilir. Zaten günümüz Tanıtım Filmlerinde İnfografik animasyonlar ve Motion Grafikler, vazgeçilmez araçlar olmuşlardır. Yapılacak stratejik analiz sonrasında, Hedef kitleye en uygun araç eldeki veriler ile uyumlu olacak şekilde belirlendikten sonra, sıra senaryo hazırlanmasına gelmektedir. Hazırlanan Senaryoda kullanılacak görsellerin markanın vizyonuna uygun olması ve kolay alımlanabilen dikkat çekici formlarda olması her zaman gözetilecek en önemli kriterlerden biridir..

reklam filmi 2d animasyon

Tanıtım Filmleri ve Sosyal Medya Videoları Bir Bütündür

Sosyal medya’da varolmak isteyen Firmaların, belli bir sistem ile paylaşımlar yapması, hazırladıkları kampanya hedefleriyle uyumlu olarak bu paylaşımların frekanslarını ayarlamaları gerekmektedir. Bu profesyonel bir ekibin hazırladığı görseller ve planlama ile hedefine ulaşabilir. Amatör eller ile yapılacak paylaşımlar, yarardan çok zarar getireceği için, Tanıtım Filmleri, Reklam videoları, İnfografik animasyonlar bir strateji ve bütünlük içinde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle Pisi Film Prodüksiyon ve Pisi Medya ortaklığı ile koordine edilen bu süreçte bütüncü yaklaşımımız ile yanınızdayız. siz müşterilerimizin tüm Dijital pazarlama, Kurumsal İletişim planlaması, sosyal medya yönetimini tek bir elden organize ederek, sizlere Dijital dünyada bir yol haritası sunarak, fark yaratmanıza aracı olmaktayız

 196 total views,  2 views today