Otel Tanıtım Filmi

otel havuz çekimi ankara

Otel Tanıtım Filmi Nedir ?

 Otel tanıtım filmi kalitesinin sosyal medyada, müşterilerin karar vermesinde başat aktör olduğunu biliyor muydunuz ? Türkiye gibi Turizm cenneti bir ülkede binlerce kaliteli konaklama tesisi var. Yerli ve yabancı turistlerin, iş seyahati yapan iş adamlarının ve çeşitli organizasyonlar düzenleyen kuruluşların  konaklama tercihleri büyük oranda internet ortamında gerçekleşmektedir. Bir otelin hizmet kalitesini, sunulan servis ve olanakların çeşitliliğini, çalışanların pozitif enerjisini internet ortamına taşıyabilmek çok önemlidir.

Ankara otel tanıtım filmi videosu çekimi fiyatları
Ankara otel tanıtım filmi

Stratejik Tanıtım Filmi Planlaması

Yazılan yazılar, hiçbir zaman hareketli görsel sanatların yerini tutamaz. Bir otel tanıtım filmi ,sadece bilgi vermez, olası müşterilerin davranışlarını yönlendiren bir boyutu da vardır. Otel tanıtım filmindeki, video kalitesi, müzik kullanımı, film montajında kullanılan teknik ayrınrtılar, içerikteki grafik tasarım ve animasyonlar, müşterilerin sadece mantıklı karar alma süreçlerine değil, aynı zamanda duygusal karar alma merkezlerine de hitap eder. Doğru bir stratejik  bütünlüğe sahip bir film, görsel ayrıntılar ile enformasyonu birleştirerek güçlü bir kitle iletişim aracı görevi görür.

Otel Tanıtım Filminde Duygu Yönetimi

Ankara otel tanıtım filmi
Ankara otel tanıtım filmi

Otel’in hedeflediği mesaj ve duygular, ancak profesyonel ellerden çıkmış bir tanıtım filmi ile mümkündür.  Tanıtım filminin bir reklam filmi gücüne sahip olması, hedef kitlenin yani oteli tercih etmesi istenen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini cezbeder. Bu boyutta bir iletişim gücüne sahip tanıtım filmi, sektörü bilen  deneyimli ve uzman kadro ile gerçekleşebilir.  Aynı zamanda müşterilerin karar verme süreçlerini etkileyen pazarlama, reklam, görsel estetik ve nöro bilimsel tekniklerin, video sanatına da aktarılması da çok önemlidir. Pisi Film Prodüksiyon, iyi bir tanıtım filminde olması gereken bu iki parametreyi birleştirebilecek donanıma sahip, iletişim fakültesi mezunu uzman ve yaratıcı genç kadrolara sahiptir.

Ankara otel tanıtım filmi
Ankara otel tanıtım filmi

Tanıtım Filmi Çekiminde Görsel Teknik

Otel tanıtım filminin kendine özgü görsel ve işitsel bir ritmi vardır. Otel’in müşterileri için sağlayacağı ortamın bir nevi düşsel bir formda filme yansıtılması gerekir. Otelin konfor, eğlence, huzur, sağlık ve güven vaatlerinin hangilerinin, hangi düzende ve içerikte kullanılacağı, otel yönetiminin hedefleri doğrultusunda planlanır. Eğer eğlencenin öne çıkacağı bir film amaçlanıyorsa ona uygun görsel teknik ve detaylara daha fazla yer verilir. Ya da tüm bu öğelerin bir harmonisinin yakalanacağı bir bütünlüklü otel tanıtım videosu hazırlanır. Bu süreç, çekim aşamasında ve post prodüksiyon sürecinde de her zaman paydaşlarımız ile koordineli bir şekilde yürütülür.

Tanıtım Filmi Çekiminde Kullanılacak Ekipmanlar

otel odasında fotoğraf çekimi
otel tanıtım videosu

Video Kamera Kullanımı

Otel tanıtım filmlerinde sinematik görüntü sağlayacak kameralar ihtiyaç vardır. Kamuoyunda bir filmin görüntü kalitesini belirleyen unsur yanlış bir şekilde megapikseller ile ölçülür. Tabi ki Full HD ya da 4K olması filmin kalitesini belirleyen önemli etkenlerden biridir. Ancak, bir filmin kalitesi, kameranın renk kalitesini belirleyen bit derinliği ile çok daha yakından ilgilidir. 4K olmasına rağmen yeterli renk derinliğine sahip olmayan bir kamera hiç bir zaman yeterli görsel güce sahip olamaz. Diğer yandan iyi bir objektif seti, hangi mekanda hangi objektifin kullanılacağı bilgisi gerektirir. Dİğer yandan yüksek FPS değeri ile çekilmeyen bir filmde yavaşlatılmış bir görüntü kullanılması izleyiciyi çok rahatsız edecektir.

Tanıtım Filminde Işık

ankara tanıtım filmi
otel tanıtım videosu

Otel tanıtım filminde kaliteyi belirleyen en önemli ikinci faktör ışıktır. Çoklu ışık sistemlerini doğru ve etkili kullanamayan bir ekip, istediği görsel sonuca ulaşamaz. Bu nedenle profesyonel ışık sistemleri ve bunları kullanmada deneyimli Görüntü yönetmeni ve ışık ekibine ihtiyaç vardır.

otel tanıtım filmi drone çekimi
Ankara otel tanıtım videosu drone havadan çekimi

Drone Çekimi

Otel tanıtım videolarının olmazsa olmazı Drone çekimleridir. Bir otelin, binasının, çevre düzenlemesinin, havuz ve sosyal tesislerinin, spor alanlarının havadan çekimi ile potansiyel müşterilere yaşayacakları deneyim ve olanaklar bütünsel olarak gösterilir. Otelin konumu, doğası ya da kentsel çevresi de drone çekimi sayesinde filmin bütününe büyük katkı sağlar. Tanıtım filmi çekiminde kullanılan dronenun Sivil havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı olması ve uçuş için gerekli izinlerin alnması da yasal bir zorunluluktur. Drone pilotu ehliyeti olan deneyimli personelin yeteneği de videonun görsel kalitesinin en önemli ayaklarından biridir.

Diğer Ekipmanlar

gayrimenkul filmi
gayrimenkul tanıtım filmi

Bir otel filminde video kalitesini etkileyen etkenlerden biri de stabilizasyondur. Titrek, sallanan bir anıtım videosu ne kadar kaliteli bir kamera ile çekilirse çekilsin, izleyiciyi rahatsız edecektir. Bunu engellemek için çok farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Crane, gimble, slider, şaryo, jimmy jib, fly cam vb.. Pisi Film prodüksiyon olarak tüm bu ekipmanları çekimlerin gerektirdiği bölümlerde uzman kameraman ve operatörlerimiz ile kullanmaktayız. Çekilen videonun stabilizasyonunu sağlamak için bu ekipmanların da üst düzey bir yetenek ile kullanılması Otel Tanıtım Filminin kalitesini bir üst seviyeye çıkarmaktadır.

Otel yönetiminin röportajı ve tesisteki etkinliklerin kayıt edilmesinde ses kalitesi çok önemlidir. Profesyonel ses kayıt sistemleri ve profesyonel mikrofonlar kullanımadığı takdirde, Tanıtım videosunun en önemli ayaklarından biri olan ses de amatörce kaydedilir.

drone otel çekimi
Ankara otel tanıtım videosu drone havadan çekimi

Ankara Otel Tanıtım Filmi

Pisi Film Prodüksiyon başta Ankara ve ilçeleri olmak üzere çevre illerde otel tanıtım filmleri çekme konusunda yılların tecrübesine sahiptir. Gerek çekim süreçleri gerekse post prodüksiyonda profesyonel çözümler sunarak, Özgün, yaratıcı ve gözalcı Otel videoları ve filmleri yapmaktayız. Siz de kaliteli bir Tanıtım Filmine sahip olarak İnternet ve Sosyal medya üzerinden müşterilerinize kendi başarı hikayenizi ve kaliteli hizmetlerinizi anlatmak istiyorsanız, bizi arayın. Ayrıca butik otellere yönelik de paketlerimiz var.

 136 total views,  1 views today