Tanıtım Filmi

Ankara tanıtım filmi

Tanıtım Filmi Nedir?

Bir tanıtım filmi özel ya da kamuya bağlı kurum, kuruluş ve firmaların, kurumsal yapılarını, ürün ve hizmetlerini, ihracat başarılarını, ARGE çalışmalarını, projelerini anlatan 3 ila 5 dakika uzunluğundaki videolardır. Tanıtım filminin öznesi, belediye ve diğer kamu kurumları, özel teşebbüsler, firma, işyeri, fabrika, hastane hatta spor takımları olabilir. Bu video prodüksiyon süreci, kurumun geçmişinden günümüze başarı hikayelerini, firma sahibinin vizyonu ve üretim kalitesini öne çıkarabileceği gibi, bir marka lansmanı amacıyla da yapılabilir. Bu nedenle bir tanıtım videosu hazırlanırken, firma hedefleri doğrultusunda stratejik bir çekim planı hazırlanmalı, çekim ve çekim sonrası süreçler prodüksiyon iskeleti üzerine inşa edilmelidir.

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır ?

Bir tanıtım filminin en önemli ayağı görüntü, ses ve yazılar ile güçlü bir hikaye anlatma gücüdür. Birbirinden kopuk, klip tarzı videolar, firma ya da kurumun hedeflerinden uzaklaşabilir. Bu videonun dijital ortamda, sosyal medyada ya da gösteriminin yapıldığı fuarlarda hedef kitlenin dikkatini çekmesi ve belirtilen süre boyunca ilgisini kaybetmemesi gerekmektedir.  Bunu sağlamak için bazı temel öğeler film prodüksiyon sürecinde firma yetkilileri ile koordineli bir şekilde yapılandırılmaldır. Tanıtım filmi çekimi ve post prodüksiyon süreci boyunca bu koordinasyon devam etmesi ortaya çıkan ürünün eksiksiz olması için önemlidir. Doğru Tanıtım filmi ne eksik ne de fazla bir video prodüksiyon öğesi barındırır. Bu film olmuş denilen an işte budur.

Tanıtım Filmi Tanıtım Filmi - Pisi Film - Film Prodüksiyon -Ankara
Music Video shoot

İlgi Çekicilik ve Algı Yönetimi

Tanıtım filminin hedeflediği kitleye yönelik bir dil kullanılmazsa, film ne kadar estetik olursa olsun sıkıcı bir hal alır.  Filmin, hedef kitlenin aşina olduğu kavramları kullanması, kurum hakkında merakını giderecek bazı ayrıntıları barındırması gerekmektedir. Aynı şekilde müşterilerin ilgisi gerek havadan görüntüler, gerek yakın çekim makine görüntüleri, fabrika üretim sürecinin en estetik ve görkemli anları tanıtım filminde pik yapan anlardır. Bu görüntülerin doğru ve ilgi çekici şekilde sıralanması, montajlanması ve o hissi destekleyecek bir müzik ile verilmesi gerekmektedir. Fabrika içindeki tüm detayların gösterilmesi bir gereklilik değil, hatta bazen filmin ritmini bozabileceği için çıkarılması gerekir.  Pisi Film prodüksiyon olarak tanıtım filmini destekleyici paketlerimiz ile küçük video klipler ile bazı ayrıntıları ayrı filmler olarak da sunabilmekteyiz.

Tanıtım Filmi Hangi Süreçlerden geçmektedir?

  •  Önce bir tanıtım filmi senaryosu ve metni hazırlanır. Burada en önemli ayrıntı  yaratıcı, vurucu, fikirleri devreye sokmaktır. Odak mesajlar bu fikirler üzerinden hedef müşteriler ile buluşur.
  •  Seslendirme metni firma yöneticileriyle revize edilerek  Tanıtım filmi çekim planı  yapılır. Filmde çekilecek alanlar, yapılacak röportajlar ve gerekiyorsa kullanılacak stok görüntüler
  • Fabrika ve kurum binalarındaki çekim alanlarının film prodüksiyon için hazır hale getirilmesi sağlanır. Çekim yapılacak alanların ışık ve hava koşullarına göre çekim saatleri ve çekim açıları planlanır. Ek ışıklandırma için ne kadar wattlık bir sistemin kullanılacağı hesaplanır..
  • Çekimler, bir plan dahilinde hiçbir ayrıntı atlanmadan en kısa sürede bitirilmeyi hedeflemelidir. Bu nedenle gerekirse aynı gün birkaç farklı alanda çekim devam edebilir.
  • Tanıtım filminin en az çekim süreci kadar önemli olan ikinci aşaması montaj ve post prodüksiyon sürecine geçilir. Önce kaba bir kurgu yapıldıktan sonra gerekirse firma yetkilileri ile yeniden bir görüş alışverişi yapılır. Ardından, müzik belirlenerek ince kurguya geçilir.
  • Post-Prodüksiyon aşamasında ise filmin efektleri, gerekirse infografik animasyonları ve introsu eklenir. Son kontrol için Firma yöneticilerine gönderilir.
  • Tanıtım filmi için son süreç, firmadan gelen geribildirimler doğrultusunda filmin  farklı boyutlarda convertlerinin alınmasıdır.

Neden Fiyatlarımız Piyasaya Göre Daha Düşük?

Tanıtım filmi çekimlerinde, kullanılan ekipmanlar, çekim öncesi ve sonrası ekip ve işin ortalama üretim süresi fiyatların temel belirlenleyenleridir. Malesef, piyasada fiyatlar bu öğelerden bağımsız olarak verilmektedir. İşin niteliğini belirleyen çekim kalitesi, yaratıcı metin yazımı, seslendirmenin niteliği ve kullanılan post prodüksiyon malzemelerinin maliyetleri yerine, firmanın büyüklüğü göz önüne alınarak fiyatlar verilmete, sonuçta da ortaya fiyat ile uyumlu olmayan niteliksiz yapımlar çıkmaktadır.  Pisi Film Prodüksiyon, işte bu nedenle tanıtım filmi çekim fiyatlarını oluştururken firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en efektif yöntemi izleyerek planlama yapmaktadır.

Tanıtım Filmi Çekimi
ankara tanıtım filmi prodüksiyon şirketi

En etkili Tanıtım Filmini Çekmek

Bu kaliteden ödün vermek değil, müşteriye dürüst olmak anlamına gelir. Yoksa 4K kameralarımız, profesyonel ışık ve ses sistemlerimiz, ‘Drone’larımız, Jimmy  Jib, Crane, Slider ve ‘Gimble’larımız, Yönetmenimiz, kameramanımız, Sanat yönetmenimiz, ışıkçımız, sesçimiz, Drone pilotumuz ile yaptığımız tüm çekimleri profesyonel titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Bu sürecin planlaması da firmanın ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda planlanmaktadır. Gelin  yıllarca firmanızın prestiji olacak tanıtım filmini çekelim. 2020’de yenilenmiş bir firma imajıyla sektörde yerinizi almak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Pisifilm Prodüksiyon, hayalini kurduğunuz reklam projelerini hayata geçirmek için sizi bekliyor.

Tanıtım Filmi Tanıtım Filmi - Pisi Film - Film Prodüksiyon -Ankara

Tanıtım Filmi Çekimi Bir Sanattır

Tanıtım Filmi sadece sadece içerdiği bilgiyle değil, bizzat kendi estetik yapısı ile de müşteriye mesaj verir. Bunun için Tanıtım filmi çekimi ve sonrasındaki tüm film prodüksiyon süreçleri tam anlamıyla bütünlüklü bir sanat yapıtı özelliği taşımalıdır.

https://www.pisifilm.com/

 6,099 total views,  1 views today