Tanıtım Videosu

Tanıtım videosu çekii

Bir tanıtım Videosu Hangi Aşamalardan geçer ?

  • Amacın ve Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Söz konusu tanıtım videosunun, kurumun vizyonu ve hedefleri ile uyumlu olabilmesi için ortak bir strateji belirlenir. Vurgulanması gereken, özellikler, hizmetler, ürünler, görsel öğeler bu strateji çerçevesinde şekillendirilir. Ardından hedef kitlenin, demografik, ekonomik ve bölgesel kriterlerinin netleştirilmesiyle en uygun tanıtım videosu formatı kararlaştırılır.

Tanıtım Filmi Çekimi
Reklam Filmi Çekimi

​Tanıtım Vidoesunun Süresinin Belirlenmesi.

​Bir tanıtım filmi ihtiyaçlara göre 1 ile 5 dakika arasında olabilir. Çok daha uzun  tanıtım videoları da mümkün olabilir; Ancak bunların günümüzdeki hızlı tüketim alışkanlıkları ve enformasyon bolluğu nedeniyle internet ortamında yayımlanması her zaman efektif olmayabilir. Fuarlar, tanıtım etkinlikleri ya da eğitim çalışmalarında daha uzun filmler kullanılabilir. Bu alanda çekilebilecek kurumsal belgeselleri de uzun tanıtım filmlerinin bir alt dalı olarak düşünebiliriz. Ancak amaç internet ortamında yayımlanması amaçlanıyorsa öncelikle hangi platformda yayınlanacağına karar verilmelidir.  Bir tanıtım filmi için Facebook hedefleniyorsa, 2-3 dakika ideal bir süreyken Instagram’da 1 dakikalık ve görsel öğelerin yoğun olduğu bir film daha doğru bir tercih olacaktır. Youtube ya da kurumun internet sitesinde yayımlanacak tanıtım filmleri için de hedeflere göre  farklı süreler belirlenebilir. Tanıtım videosu McLuhan’ın söyleminden yola çıkarsak, yeri gelince mesajın kendisi bile olabilir.
reklam filmi maliyetleri
Ürün tanıtım filmi

​Senaryo ve Video çekim Planının Hazırlanması

​​Bir tanıtım videosu çekimi belli bir hazırlık süreci gerekitirmektedir. Bu aşamada, filmin en önemli gövdesini oluşturan senaryo yaratıcı yazar ve çekim kadromuz tarafından ivedilikle hazırlanır ve firmanın onayına sunulur. Ardından çekim alanlarının ve sahnelerinin sayısına göre çekim zamanları planlanır. Hangi görsel efektlerin, müziğin ve ekipmanları kullanılacağı da bu süreçte belirlenir. Tüm bu süreçler firma veya kuruluğun marka kimliğinin çerçevesinde şekillenir; firmanın hedefleri ve vizyonuyla uyumlu olarak titizlikle planlanır.

​Tanıtım Filmi Çekimi Süreci Sonrası

Firma ile belirlenen süre kapsamında İvedilikle montaj sürecine geçilir. Tasarlanan sürede bitirilen kaba kurgu, firma yetkilileri ile izlendikten sonra ince kurgu işlemi ve post prodüksiyon süreçleri başlar. Bu süreç içinde, firma yetkililerinin talepleri doğrultusunda gerekli değişiklikler yapılırken, seslendirme, müzik, intro, outro, gerekiyorsa infografikler, animasyon ve efektler eklenerek filmin son hali firma yetkililerine sunulur.

  • Son Aşama

Hazırlanan filmin farklı internet mecralarındaki versiyonları farklı formatlarda firmaya teslim edilir.

tanıtım filmi süresi

Tanıtım Videosu Fiyatları

Gerek tanıtım videosu , gerekse  reklam filmi, kurumsal belgesel, ya da viral reklam filmi olsun fiyatları belirleyen temel bazı kriterler vardır.

                                   Filmin  Süresi

Bir dakikalık bir film ile 5 dakikalık bir filmin fiyatı eğer diğer parametreleri sabit tutarsak aynı olmayacaktır. Bir filmin süresi arttıkça fiyatı da artacaktır. Ancak bu artış katlanarak giden bir artış değil, diğer parametreler ile belirlenecek ortalama maliyet ile ilgilidir. Filmin çekim ve montaj süresi bu parametrelerden biridir.

Tanıtım videosu Ankara
Ankara tanıtım videosu

Kullanılacak Ekipmanlar

Film prodüksiyon sürecinde müşterilerin talepleri doğrultusunda, standart ekipmanlar, (Kameralar, slider, gimbal Crane, ışık vs.) dışındaki Jimmy jib, Drone gibi ekipmanlar belli bir miktar fiyatı etkileyecektir.

​Özgün  Tasarımlar

​  Standart özel efektler ya da  stok müziklerin mi kullanılacağı, yoksa özgün efektler, animasyonlar, özel müzik besteleri, ünlü sanatçılar tarafından yapılacak seslendirmeler ya da oyunculuklar fiyatları etkileyebilecek diğer unsurlardır.

Tanıtım Videosu Prodüksiyon Ankara

                                                        Ön Teklif

       Bu nedenle firmaların talepleri doğrultusunda ilk aşamada bir ön teklif  verilmekte, bu teklif aralığı doğrultusunda standart paketlerin üzerine eklemeler yapılabilmektedir. Ancak bu  farkların çok büyük farklar olmayacağı ve sonradan herhangi bir masraf çıkarılmayacağı konusunda müşterilerimize garanti  sunmaktayız.

Uzun süreli çalışmaları hedeflediğimizden müşterilerimizi yarı yolda bırakmaktansa 7 gün 24 saat çalışarak işimizi tam ve hedeflendiği gibi yüksek standartlarda teslim etmek en önemli görevimizdir. Tanıtım Videoları konusundaki tecrübelerimize ve referanslarımıza güveniyoruz.

Pisi Film Prodüksiyon, Ankara, Çankaya, Yenimahalle, Mamak, Sincan Etimesgut ve diğer ilçeler ile çevre illerde hizmet vermektedir. Konaklama ve yol masrafları dahilinde uzak kentlerde de hizmet vermekteyiz. Ankara Tanıtım filmi, Tanıtım Videosu, Reklam Filmi, Animasyon, Drone Çekimi, Organizasyon çekimi gibi bir çok farklı alanda hizmet vermekteyiz.

 2,155 total views,  1 views today